گردشگری

توسعه گردشگری روستایی به پشتوانه 40 روستای هدف گردشگری در استان سمنان

توسعه گردشگری روستایی به پشتوانه 40 روستای هدف گردشگری در استان سمنان

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از وجود 40 روستای هدف گردشگری در این استان به عنوان ظرفیتی مهم برای توسعه گردشگری روستایی در این استان نام برد.

مهدی جمال 29 آذر ماه 1399 در وبینار کمیته علمی‌ تخصصی گردشگری استان سمنان با بیان اینکه بیش از 40 روستای هدف گردشگری در استان سمنان وجود دارد، اظهار کرد: با توجه به اینکه شعار امسال روز جهانی جهانگردی، “گردشگری و توسعه روستایی” بود، نیاز است که مطالعات و پژوهش‌های جامعی در زمینه توسعه گردشگری روستایی استان انجام شود.

وی خواستار توجه بیشتر به برندسازی در حوزه گردشگری و صنایع دستی در این استان شد و گفت: تهیه و تعیین برند گردشگری استان و شهرستان‌ها از اولویت‌های پژوهشی استان باشد.

جمال خاطرنشان کرد: تهیه و معرفی برند گردشگری استان می‌تواند نقش موثری در جذب گردشگر و تبدیل استان از معبر به مقصد داشته باشد.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با اشاره به اینکه هر یک از هشت شهرستان استان سمنان دارای قابلیت ویژه‌ای در حوزه صنایع‌دستی، گردشگری و میراث‌فرهنگی است، افزود: برند گردشگری هر شهرستان، راهبرد برنامه‌های توسعه گردشگری خواهد بود.

او به طرح جامع گردشگری استان اشاره و بیان کرد: نهایی شدن مطالعات طرح جامع گردشگری استان نیاز به اختصاص اعتبارات استانی دارد.

جمال با تاکید بر اینکه طرح جامع گردشگری استان باید به عنوان سند بالادستی در استان اجرا شود، گفت: افراد خبره عضو این کمیته علمی تخصصی می‌توانند، بر اجرای طرح جامع گردشگری استان نظارت داشته باشند.

اعضای کمیته علمی تخصصی گردشگری استان سمنان در این جلسه مطالعه استفاده از پتانسیل آبگرم و انتقال آن به شهرهای سمنان، مهدی‌شهر و سرخه، مطالعه گویش‌ها و لهجه‌های هر شهرستان، پژوهش در زمینه الگوی توسعه گردشگری روستایی مناطق جنوبی استان و مطالعه ثبت ژئوپارک یونسکو در سمنان را به عنوان پیشنهادهای پژوهشی در حوزه گردشگری اعلام کردند.

اعضای کارگروه ضمن تائید به‌روز رسانی طرح جامع گردشگری استان، خواستار تامین اعتبار اجرای طرح توسط مسئولان استانی شدند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا