کسب و کار

تعطیل شدن موزه‌های فرانسه

تعطیل شدن موزه‌های فرانسه

در پی اجرای دومین قرنطینه سراسری در فرانسه، دولت این کشور دستور تعطیلی تمامی موزه‌ها از جمله «لوور» را صادر کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از آرت‌نیوزپیپر، در پی تصمیم دولت برای تعطیلی تمامی موزه‌های فرانسه، مسوولان موزه «لوور» اعلام کردند درهای این موزه تا یکم دسامبر به روی بازدیدکنندگان بسته خواهد بود.

در آلمان، کشوری که محدودیت‌های جدید کرونایی از دوم نوامبر تا پایان نوامبر به اجرا گذاشته خواهد شد مسوولان موزه‌ها در انتظار اعلام جزئیات بیشتر در مورد محدودیت‌های جدید و تایید اجباری بودن تعطیلی موزه‌ها هستند.

درحالی که سالن‌های تئاتر و سینما و باشگاه‌ها به طور مشخص در فهرست مرکزهایی که باید تعطیل شوند قرار دارند هنوز هیچ نامی از موزه‌ها در بیانیه دولت آلمان درخصوص محدودیت‌های جدید دیده نشده است.

با این حال، برخی از ایالت‌های آلمان همچون «بادن-وورتمبرگ» که جزئیات اجرای محدودیت‌های جدید را اعلام کرده‌اند، موزه‌ها را نیز در فهرست مکان‌هایی که باید تعطیل شوند قرار داده‌اند.

با وجود افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، روز چهارشنبه «امانوئل مکرون» رئیس‌جمهور فرانسه و «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان از اجرای مرحله جدید محدودیت‌های کرونایی خبر دادند.

اجرای نخستین قرنطینه در اوایل امسال موزه‌ها را متحمل خسارت‌های ویران‌کننده کرد.

تحقیقاتی که توسط شورای بین‌المللی موزه‌ها در فاصله آوریل تا ماه می صورت گرفت نشان می‌دهد از هر ۱۰ موزه یک موزه با خطر تعطیلی همیشگی روبه‌رو است و حدود یک‌سوم موزه‌ها نیز ناچار به تعدیل نیرو هستند.

در بلژیک موزه‌های واقع در بروکسل تا ۱۹ نوامبر تعطیل خواهند بود.

در ایتالیا و اسپانیا با وجود اجرای قوانین جدید قرنطینه، درهای موزه‌ها همچنان به روی بازدیدکنندگان باز است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا