میراث فرهنگی

ایجاد پلیس گردشگری در پایتخت

ايجاد پليس گردشگري در پايتخت

علی رفیعی با حکم مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران به عنوان سرپرست معاونت گردشگری این نهاد منصوب شد.

علی رفیعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تایید این خبر گفت: آیین تودیع و معارفه معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران روز سه شنبه(15 تیرماه) در این اداره کل برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به فعالیت و برنامه های خود در معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران افزود: یکسری برنامه ها به صورت کلی برای این بخش در نظر گرفته شده که ساماندهی و نظارت بر فعالیت شرکت ها و دفاتر خدمات گردشگری و مسافرتی و ساماندهی مجدد تورهای گردشگری از این جمله اند.
رفیعی الکترونیکی کردن اتوماسیون ارتباط اداری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران و شرکت و دفاتر خدمات مسافرتی را از دیگر برنامه های خود عنوان کرد.
سرپرست معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با اشاره به ساماندهی مراکز پذیرایی و رستوران ها گفت: مشکلات سفره خانه های سنتی، واحدهای پذیرایی میان راهی و واحدهای صنفی در این حوزه مرتفع می شود.
وی با بیان اینکه با اسکان غیرمجاز مسافران به خصوص گردشگران خارجی، در مراکز اقامتی سطح شهر تهران برخورد خواهد شد، افزود: زیرساخت های اسکان و پذیرایی از گردشگران خارجی با تولید بروشورها، معرفی جاذبه های گردشگری و ساماندهی خدمات در مبادی ورودی گردشگری از جمله فرودگاه امام خمینی(ره) و فرودگاه مهرآباد و ایستگاه راه آهن توسعه پیدا خواهد کرد.
رفیعی ایجاد پلیس گردشگری به کمک استانداری تهران و نیروی انتظامی و تور گردشگری تهران گردی( سی تی تور) در مسیر گردشگری شهر تهران را از دیگر برنامه های خود در معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران عنوان کرد.
به گزارش ایرنا، رفیعی پیش از این مسئولیت ستاد اجرایی خدمات سفر استان تهران، مسئولیت واحد گردشگری سلامت معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مسئولیت واحد بازاریابی و تبلیغات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، مسئولیت کمیته طبیعت گردی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران و مسئولیت کمیسیون امنیت گردشگران خارجی را برعهده داشت.
پیش از این مهدی عنبر به مدت یک سال معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران را برعهده داشت که از سمت خود استعفا داد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا